Młyn kulowy

Młyn kulowy jest to urządzenie do produkcji kuwertury, polew, kremów, nadzień, past i masy czekolado-podobnej, w całej gamie smakowej i palecie kolorów.

Produkujemy pojemności:

  • 300 l
  • 600 l
  • 1000 l
  • 1500 l

Urządzenie jest produkowane w całości z blachy kwasoodpornej odpowiadające normą unijnym

Młyn posiada płynną regulacje obrotów, co ułatwia kręcenie kremów i nadzień alkoholowych tzn.

  • ajerkoniak
  • adwokat
  • malibu itd.

Bardzo duże zainteresowanie tego typu urządzeniem wykazują zakłady produkujące wafle, rurki gdyż istnieje możliwość przerabiania 100% odpadów waflowych na krem o rozdrobnieniu od 15 – 20 mikronów.

Młyn kulowy jest urządzeniem łatwym i prostym w obsłudze, bardzo szybko można przejść z ciemnego koloru na jasny.

Istnieje możliwość przetestowania młyna w Państwa zakładzie, przed jego zakupem.

Młyn kulowy w odróżnieniu od tradycyjnych urządzeń do produkcji czekolady jest bardzo ekonomicznym urządzeniem. Średnie zużycie energii w zależności od pojemności od 5 – 12 kW.

MŁYN KULOWY 600 LITRÓW

MŁYN KULOWY 300 LITRÓW

Młyn kulowy

Cukiernictwo to branża, w której konieczne jest profesjonalne wyposażenie i zakupienie maszyn cukierniczych, które nie tylko wykazują się wyjątkową jakością, ale także znacząco przyspieszają procesy produkcyjne.

Młyn kulowy to urządzenie znajdujące szerokie zastosowanie w przemyśle cukierniczym i piekarniczym. Jest to maszyna do produkcji kremów, polew, mas i nadzień. Młyn kulowy składa się z mielników w kształcie kuli o różnych średnicach, a płynna regulacja ich obrotów ułatwia kręcenie kremów i nadzień alkoholowych o gładkiej konsystencji. Młyny tego typu służą do mielenia na sucho lub mokro surowców średnio twardych i miękkich – znaczącą zaletą młyna kulowego w przemyśle cukierniczym jest możliwość przerabiania odpadów waflowych na gładki krem.

Młyn kulowy oferowany przez naszą firmę jest urządzeniem wysokiej jakości – zbudowany z wysokiej klasy kwasoodpornej blachy, zużywający ekonomiczne ilości energii (5-12 kW), a do tego występujący w 4 wariantach, różniących się pojemnością (300, 600, 1000, 1500 litrów).

Przez czas trwania gwarancji zapewniamy doradztwo technologiczne. Istnieje także możliwość przetestowania młyna kulowego w zakładzie Klienta jeszcze przed zakupem.